Elvan Group, küresel şekerleme ligindeki yükselişini sürdürüyor.

Elvan Group, prestijli “Global Top 100 Candy Companies” listesinde bu yıl 7 basamak birden yükseldi ve 48. sıraya yerleşti. Elvan, bu başarıyla sektördeki gücünü ve uluslararası alandaki konumunu daha da pekiştirdi. Dünya şekerleme devlerinin sıralandığı ‘Global Top 100 Candy Companies’ listesinde 2021 yılında 75’inci sıra yer alan Elvan, sadece 4 yıl içinde 27 basamak birden yükselerek çok önemli bir başarıya daha imza attı.

ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALIYOR

Geçtiğimiz yıl Erzurum’da hayata geçirdiği güneş enerji santralleriyle elektrik ihtiyacının yüzde 100’ünü yenilenebilir enerjiden karşılayan en büyük gıda şirketi olmayı başaran firma, özellikle son yıllarda perakende sektöründe önemli yatırımlar gerçekleştirdi.

MAĞAZA SAYISI ARTIYOR

Şu anda Türkiye genelinde 70 mağazası bulunan şirket bu sayıyı yıl sonuna kadar 100’e ulaştırmayı hedefliyor. Özellikle e-ticaret alanında da ürün satışında ortalamanın üzerinde büyüme gösteren şirket, uluslararası pazarlarda da yeni dağıtım kanalları oluşturmak için işbirlikleri yaptı. Avrupa, Asya ve Ortadoğu pazarlarında faaliyetlerini sürdürüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir